Babadağ’ın eteklerinde bulunan eşsiz Kelebekler Vadisi ve vadi üzerinde bulunan Faralya Köyü’ndesiniz.

Burası, her köyde olduğu gibi kendine has havası ve yaşamı olan şirin ve butik bir köy. Otelimize gelirken; dağ havasını içinize çekebilir, adeta sanat eseri tadında manzaralar ile karşılaşabilir ve rengarek bitki ve ağaçları seyredebilirsiniz.

Burada; 7,150 m2 ormanlık alan üzerinde bulunan 2 taş ve ahşap karışımı yapımız ve bolca yeşillik alanımız var. Ölüdeniz’den 12 km, Fethiye’den ise 25 km uzaklıkta, bol oksijenli bir bölgedesiniz. Otelimize 1 km kala ise, Kelebekler Vadisi seyir terasında mola verip, fotoğraf çekmenizi tavsiye ederiz.

Faralia Hotel’de sizi önce 2 patili dostumuz karşılayacak. Pati dostu otel olduğumuzu ve tatilinize dostlarınızı dahil edebileceğinizi belirtmek isteriz. Aracınızı park ettikten sonra üzerinize doğru sarkan üzümlerden koparmanızda hiçbir sakınca yok.

Rustik tarzda dizayn edilmiş hepsi deniz ve havuz manzaralı olan odalarımız; sade, minimal, ferah ve balkonludur. 3 Adet Çatı odamız ( Exclusive Penthouse), balayı odası olarak idealdir. Ayrıca 1,40 dan 2,20 ye derinleşen güzel bir havuzumuz olduğunu belirtmek isteriz. Otelimizde; yeni normallerimizin gerektirdiği tüm önlemleri almaktayız. Hem sizin hem de kendi sağlığımız için gerekli tüm işlem ve önlemleri uygulamaktayız.

Toprak ananın yardımıyla küçük bostanımızda yetiştirdiğimiz taze ve organik sebzeleri, istediğiniz zaman koparabilirsiniz. Kedi ve köpeklerimizi sevip, oynayabilirsiniz. Etrafta kaplumbağa, sincap ve farklı kelebek türleri görmeniz de mümkün. Ayrıca kuş cıvıltıları ve sincap seslerini dinlemenin çok dinlendirdiğini de belirtmek isteriz. Akşam istediğiniz yerden günbatımı izleyebilirsiniz. Gece gökyüzünde, net ve parlak bir yıldız şöleni sizi bekliyor olacak.

Kısacası burada mental olarak dinlenebilir, doğayı ve doğal güzellikleri inceleyebilir veya romantik bir tatil geçirebilirsiniz. Bu sürede size, maksimum özeni gösteriyor olacağız.
Hoş geldiniz.

Önemli Politikalarımız

Giriş ve Konaklama Politikaları;
Patili Dostlarımızın kalabileceği odalar; sadece Bahçe Kat Deluxe Oda ( A1 ) ve Deniz Manzaralı Deluxe Oda (A2) olarak belirlenmiştir. Herhangi bir ek ücret alınmamaktadır. Fakat oluşabilecek mefruşat ve oda içi zararlar ücret olarak yansıtılmaktadır.
-Kahvaltı için bitiş saat sınırlaması yoktur.
-Havuz kullanımı için saat sınırlaması yoktur. Temizlik yapılacağı zaman bilgilendirme yapılacaktır.

Yiyecek İçecek Hizmetleri Politikaları;
– İşletmemizin Sürdürülebilir Turizm Politikası Kapsamında ( Atık Politikaları) Tesimize dışardan yiyecek & içecek kabul edilmez.
– İşletmemize dışardan ALKOL (işletme politikası) kabul edilmemektedir. Misafir bu politikayı kabul etmek istemez ise rezervasyonunu İADESİZ olarak iptal edebilir. Oda içerisinde ve genel alanlarda dışardan getirilmiş ALKOL Tespit edilmesi halinde ücret yansıtılmaktadır.
-A’la Carte Restoranımız ücretlidir. 18.00 – 23:00 arasında hizmet vermektedir.
-Standart Serpme Kahvaltı dışında istenen her şey ücretlidir.
-Oda içi İçecek Servisi Ücretlidir. Yiyecek servisi bulunmamaktadır.
-Odalardaki minibarlar ücretlidir.

Temizlik Politikaları;
Sürdürülebilir Turizm Politikalarımız kapsamında ( Enerji, Su Tüketim ve Atık politikaları) ; Odalarımızda ücretsiz temizlik sadece 3 gece üzerindeki konaklamalarda yapılmaktadır. Su ve elektrik tüketimine etki eden bu uygulama, ülke kaynaklarının kontrollü kullanımı için önemli bir yere sahiptir. Ücretsiz temizlik hizmetimiz 3 gece üzeri konaklamalarda gece sayısına bağlı olarak sınırlandırılmıştır.
Günlük temizlik istenmesi durumunda ücret yansıtılmaktadır. Olağanüstü durumlar ve istisnalar hariçtir.